VIDEO: Vabaerakond korraldas piketi Venemaa saatkonna ees

Uudised, Video17.07.2018

Täna möödus 4 aastat Malaisia reisilennuki MH17 allatulistamisest, mida Vabaerakond ja MTÜ Toeta Ukrainat tuletas meelde pikettiga Venemaa saatkonna ees.

Malaisia Airlines lend MH17 (Boeing 777-200ER) oli 17 juulil 2014 teel Amsterdamist Kuala Lumpurise kui tema teekond Ukraina kohal, umbes 50 km kaugusel Venemaa piirist nn Donbassi sõjapiirkonnas katkes. Pardal olnud 283 reisijat ja 15 meeskonnaliiget hukkusid. Lennuk lagunes õhus, lennuki tükke on leitud umbes 10 km pikkusel ja 5 km laiusel maa-alal. Suurem osa rusudest kukkus alla Grabove (Hrabove) küla edelaosas, umbes 40 km kaugusele Ukraina-Vene piirist.

Piketi eestvedaja Ants Ermi sõnul ei või sellist suurt sigadust niisama vaikselt mööda lasta, vaid seda peab meelde tuletama vastutajatele, kelleks on Venemaa. Ermi sõnul toimuvad ka endiselt igal neljaopäeval kell neli Ukraina toetuseks ja sõjalise agressiooni vastu Vene saatkonna ees piketid.

Sündmuse galerii

Loe pikemalt Mailaisa lennu MH17 allatulistamise kohta siit: Täitub 4 aastat Malaisia reisilennuki MH17 allatulistamisest

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.