VIDEO: Ants Erm selgitab, miks on väga halb mõte ehitada Tartusse tselluloositehas

Uudised, Video19.05.2018

Vabaerakond, kes ainsa erakonnana on selgelt ja üheselt mõistetavalt öelnud EI Tartu tselluloositehasele, osales 19. mail  tudengipealinnas korraldatud Emajõe ketis. Vaata lähemalt videost.

19. mail kogunesid Tartus tuhanded inimesed Emajõele ja selle kallastele, et näidata oma vastuseisu plaanitava tselluloositehase suhtes. Nii Tartu linnavolikogu kui seitsme Tartumaa valla volikogud on nõudnud eriplaneeringu lõpetamist, mida aga on valitsus seni ignoreerinud.

Jõe kallastele ja sildadele loodi paarikümneks minutiks muljetavaldav inimkett, mis meenutas omaaegset Balti ketti ja rahva protestivaimu hoolimatute valitsejate vastu.

Pärast keti lõppu peeti kõnesid ja kõlas kontsert, kus esinesid paljud armastatud Eesti muusikud, nende seas Ivo linna, Tõnis Mägi, Lenna Kuurmaa, Toomas Lunge ja paljud teised.

Vabaerakond on tselluloositehase küsimuses võtnud selge eitava positsiooni ega püüa tselluloositehase pooldajate ja vastaste hääli ebamääraste ja kavalate keerutamiste varal nagu mitmed teised erakonnad.

Lisaks ketis osalemisele koguti Tartus ka allkirju Metsarahu manifesti toetuseks.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.