Video: Vabaerakondlased peavad minister Kiislerit argpükslikuks

Uudised, Video13.03.2018

Täna toimus Kultuurikatla ees Vabaerakonna algatatud meeleavaldus Eesti Metsa Kaitseks, mille eesmärk oli juhtida avalikkuse tähelepanu Eesti metsade jätkusuutliku majandamise olulisusele.

Samal ajal toimus Kultuurikatlas Keskkonnaministeeriumi konverents „Mets on meie tulevik“, kuhu Kiisler imbus tagauksest.

„Keskkonnaminister Siim Kiisler on argpüks,“ ütles Vabaerakonna esimees Artur Talvik tänase meeleavalduse kokkuvõtteks ning lisas, et kui endine Keskkonnaminister Marko Pomerants tuli 1. detsembri 2016 sirge seljaga Eesti Metsa Abiks korraldatud meeleavaldusele kohaletulnutega suhtlema ja kaasa rääkima, siis Siim Kiisler vältis tänast meeleavaldust pingsalt ning imbus Kultuurikatlas toimuvale metsakonverentsile tagauksest.

Tänast keskkonnaministeeriumi konverentsi, mille peamiseks aruteluteemaks on arengukava eesmärgistamine ning soov saavutada ühiskondlik kokkulepe metsade jätkusuutliku majandamise suunamiseks, arvestades nii sotsiaalseid, majanduslikke, keskkonnakaitselisi kui ka kultuurilisi aspekte, nimetab Artur Talvik silmakirjalikuks ning valelikuks.

Lahendamist vajab siiski ka ministeeriumi ja ametnike sõltumatus metsapoliitikat ajades. “Keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv ei ole paljude keskkonnaorganisatsioonide arvates usaldusväärne juht, kuna tema tegevuses nähakse kallutatust metsatööstuse suunas. Ühiskondliku kokkuleppe eelduseks on läbirääkimiste eestvedaja erapooletus. Seetõttu peab minister hea tulemuse saavutamiseks leidma erapooletu kantsleri protsessi vedama,” lisas Talvik ning ütles, et ministeeriumi soov avalikkust kaasata on näiline ning soov saavutada ühiskondlik kokkulepe tüüpiline poliittehnoloogiline populism.

Talvik tõi välja, et enne igasuguste arengukavade algatamist on vaja sõlmida rahvuslik kokkulepe iga-aastase raiemahu suuruse kohta liigiti ning muuta metsa majandamise süsteem tervikuna selgeks, läbipaistvaks ja ausaks, kus igal metsa peremehel on oma kindel ülesanne ja õigus ning ministeeriumi ametnikud soovivad parimat metsale, mitte töösturitele. „Samuti peab leppima ka selles kokku, et Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) pole peremees vaid Eesti metsa majandaja,“ ütles Talvik. Tema sõnul on RMK tegevuses selge huvide konflikt.

Vabaerakond on seisukohal, et Eesti metsad vajavad tasakaalukat majandamist. Metsade raiumine peab olema vastavuses metsade samaväärse taastumisega. “Selleks oleme koostanud Metsarahu manifesti ja ootame avalikkuse kaasa tulemist, et hoida meie elukeskkonda ja säilitada seda ka tulevastele põlvedele,” võttis kokku Talvik.

Vabaerakond kogus meeleavaldusel allkirju möödunud nädalal avalikustatud Metsarahu manifestile. Konverentsile suunduvalt Kiislerilt allkirja Eesti metsa kaitseks saada ei õnnestunud.

Vabaerakond kutsub Metsarahu Manifesti toetama oma allkirjaga ka veebis www.petitsioon.ee või www.rahvaalgatus.ee lehel.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.