VIDEO: VEB Fondi valede juurest viivad niidid Reformierakonna ja R-Hoolduseni

Uudised, Video23.03.2018

Vabaerakonna esimees, riigikogu maaelukomisjoni liige Artur Talvik oli üks neist riigikogulastest, kes algatas parlamendis seaduseelnõu, millega makstaks 1990-ndate alguses VEB fondi loomisega ettevõtetele tekitatud kahju kopsaka hüvitisega kinni.

Talviku sõnul on VEB Fondi puudutav teema jätkuvalt päevakajaline, sest millegipärast lähevad Reformierakonna liikmed alati väga kurjaks, kui keegi söandab VEB-i teema uuesti lagedale tirida.

Kui parlamendis peaks toetust leidma VEB Fondi kahjude hüvitamiseks koostatud eelnõu, võetakse hinnanguliselt kuni 15 miljoni euro suurune summa Eesti Panga kasumieraldistest.

Eelnõu ettepanek on, et parlament teeb ettevaatava otsuse, millega suunataks riigieelarvesse laekunud keskpanga iga-aastastest kasumieraldisest sertifikaadiomanikele 50 protsenti kuni kogu hüvitise lõpliku tasumiseni.

2004. aastal esitasid Akke AS, AS Tartu Lihakombinaat, AS A. O. Imbi, AS Saare Kalur ja AS Pärnu Kalur Holding halduskohtule taotluse, et riiki kohustataks kompenseerima VEB Fondi seni hüvituseta sertifikaadid.

Kuna VEB Fond ei suutnud 2010. aasta jõustunud kohtuotsuse järel kompensatsiooni pakkuda, kohustati Eest vabariiki üheksa kuu jooksul uuesti otsustama VEB Fondi sertifikaatidega tagatud nõete hüvitamise küsimus.

Riik kohtuotsusega määratud tähtaja jooksul oma kohustusi ei täitnud ja Tallinna ringkonnakohus määras riigile 3200 euro suuruse trahvi.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.