Saaremaa

Piirkonnas on fookuses:

majandus -

Saaremaa, Hiiumaa ja Läänemaa tööstuse toetamine kompetenskeskuste loomisega. Seda on tehtud Saaremaa paaditööstuse jaoks, aga on ka olemas toiduainetööstus, kummitööstus, elektroonika, jne. Hiiumaal on tugev plastitööstus, mida kindlasti saaks arendada. Läänemaal on muu hulgas puidutööstus. Kompetenskeskused on tootearenduseprotsessis väga tähtsad ja tootearendus viib uute turgudeni. Turismi tuleks arendada. Seal näeme võimalusi ökoturismile ja paaditurismile.

riiklikud organisatsioonid -

Töötame selle eest et Eesti riik tooks meie piirkonda funktsioone juurde, et mitte ei viida ära (Piirivalve, politsei, Maksuamet, jne.). Kogu Eesti peab õitsema, mitte ainult pealinn.

haldusreform - 

Tahame viia meie piirkonnas läbi haldusreformi, mis oleks ratsionaalne (haridus, tervishoid, transport, jne.), aga kus ka kodanike ja kogukondade huvidega arvestatakse. Leiame, et KOV-idel peaks olema maksustamisõigus enda territooriumidel.

keskkond

Tahame tasakaalutatud keskkonnakaitset ja ei soovi sedalaadi liialdusi, mis Natura 2000 nimel on tehtud. Näiteks nagu see, et inimene ei saa enda rannaäärse maaga midagi teha. 

 

 

Jaanika Jõgi

Piirkonna juhatuse esimees
+372 5341 2368

Iga annetatud euro on meile tähtis!

Anneta läbi vormi või kanna otse selle piirkonna toetuskontole
Saaja: Eesti Vabaerakond
Konto: EE272200221060712544
Selgituse reale märgi kindlasti oma isikukood ja et tegu on annetusega.


Uudistes

21.07.2017
Vabaerakond on kohal! Reedel ja laupäeval leiate Vabaerakonna inimesed Saare laadalt! Seekord peatub meie Telgituur 2017 Saaremaal. Tulge leidke meid üles ja räägime juttu. Kohal on Andres Herkel, Ain Ostra, Taavi Simson jt. Kohtumisteni!
31.03.2017
Vabaerakonna Saaremaa piirkonna liikmed pidasid 29. märtsil Kuressaare Pritsumajas üldkoosoleku, kus valiti uus juhatus ja esimees. Üldkoosolekul valiti esimeheks Jaanika Jõgi ja juhatuse liikmeteks Enn Meri ja Mikko Nõukas. „Saaremaa areng peab olema üksmeelne ja ühtlane, vähendades erinevusi...
28.02.2017
Meie eesmärk on koondada inimesi, kes soovivad arendada Saaremaad kodanikuühiskonna tegevuse kaudu. Esindame kohalikku initsiatiivi kohaliku elu arendamisel, pooldame võimu detsentraliseerimist ja valitsemistasandite lahusust. Peame õigeks, et Riigikogu liikmed ei osale kohalike volikogude töös...
10.01.2017
Vabaerakonna Saaremaa osakond võttis vastu otsuse osaleda Saaremaa omavalitsuse valimistel koos valimisliiduga Saarlane, nii ise kandideerides kui ka kogukondade kandidaate toetades. Vabaerakonna Saaremaa piirkonna juhatuse liikme Enn Meri kinnitusel tegutseb Vabaerakond parteina riigi tasandil,...